Kontenery budowlane to obecnie podstawowe wyposażenie każdego terenu, na którym prowadzone są prace budowlane lub różnego rodzaju rozbiórki budynków czy remonty. Służą przede wszystkim do składowania odpadów oraz ich późniejszego wywozu. Większość z nich dostępna jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie do ilości odpadów budowlanych, która musi zostać usunięta z danego terenu.

Kontenery budowlane – charakterystyka

Kontenery budowlane to nic innego jak specjalne metalowe pojemniki, dzięki którym możliwy jest transport gruzu oraz innych odpadów takich jak:

  • styropian,
  • wata szklana,
  • kartony i plastiki,
  • elementy drewniane.

Dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Najmniejsze mają zazwyczaj około 5m3, największe to rozmiar nawet 18m3. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku drobnych prac, jak i na wielkich placach budowy.

Warto zauważyć, że na rynku dostępne są różne rodzaje kontenerów, które mogą zostać dostarczone na place budowy. Możliwy jest między innymi wybór spośród:

  • otwartych – wybieranych najczęściej ze względu na bardzo prosty załadunek,
  • z pokrywą – najczęściej stosowanych dla wynajmu długotrwałego,
  • modeli z plandekami – szczególnie polecanymi przy bardzo drobnych odpadach.

Wybór odpowiedniego rodzaju kontenera budowlanego powinien być uzależniony przede wszystkim od charakteru planowanych prac, a także od rodzaju odpadów, jakie będą wytwarzane podczas budowy, remontu, czy rozbiórki. W przypadku braku pewności co do słuszności wyboru, można skonsultować się z firmą wynajmującą kontenery, która doradzi najlepsze rozwiązanie. 

Wynajem kontenera – od czego jest uzależniony?

Bardzo ważną kwestią jest sposób wynajmu kontenera budowlanego. Możliwa jest opcja, w której jest on zamawiany, zapełniany na miejscu i od razu zabierany przez firmę. Istnieje także możliwość wynajmu długoterminowego – przez tydzień lub dwa do kontenera zbierane są różnego rodzaju odpady budowlane i dopiero wówczas jest on odbierany. Wszystko uzależnione jest od charakteru przeprowadzonych prac. Dla rozbiórek starych budynków zazwyczaj kontenery wypożyczane są krótkoterminowo – zupełnie inaczej niż w przypadku remontów, które zazwyczaj trwają zdecydowanie dłużej.

 

 

Wróć

Kontakt

P.W. "Stachyra" Stanisław Stachyra
ul. Metalurgiczna 13k, 20-234 Lublin

lp/aryhcatswp//oruib

Tel. kom.: 605 133 133
Kontenery: 665 991 515

NIP: 717-11-84-631
Regon: 430962246