Zasady bezpieczeństwa podczas wyburzeń

Przygotowanie terenu do rozpoczęcia nowej inwestycji w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością pozbycia się pozostałości starych budowli, co nierzadko przybiera formę przeprowadzenia wyburzenia lub rozbiórki, czyli demontażu całego lub części obiektu. Takie działanie może być niezbędne również, gdy planowana jest przebudowa albo gruntowna modernizacja. Prace wyburzeniowe oraz rozbiórkowe oznaczają usuwanie dużych elementów konstrukcji, pociągają więc za sobą szereg poważnych zagrożeń zarówno dla biorących w nich udział pracowników, jak i osób postronnych. Przekonajmy się, jakich zasad należy przestrzegać przed przystąpieniem do prac wyburzeniowych i podczas ich trwania.

Czytaj dalej

Kiedy można zacząć prace rozbiórkowe?

Przygotowanie nowej inwestycji łączy się często z potrzebą usunięcia istniejących obiektów budowlanych, których obecność koliduje z lokalizacją nowego przedsięwzięcia. Wymaga to wykonania prac mających na celu wyburzenie i rozbiórkę budynku, drogi lub konstrukcji. Warto jednak pamiętać, że oznacza to też konieczność dopełnienia niezbędnych formalności, których rodzaj zależy od typu budowli. Przekonajmy się, kiedy można przystąpić do robót w takiej sytuacji.

Czytaj dalej

Jak przetransportować konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe wykorzystywane jest w budownictwie przemysłowym do budowy hal produkcyjnych, magazynów, ale nie tylko. Trwałość i poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają szkielety z metalu, sprawiają, że to coraz chętniej wybierany materiał budowlany do stawiania różnego rodzaju powierzchni handlowych, ale również dużych budynków dla przemysłu. Jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie przewozu elementów ze stali?

Czytaj dalej

Jakie należy zachować standardy bezpieczeństwa podczas wyburzania budynków?

Wyburzanie budynków bez względu na to czy prowadzone jest na terenie zurbanizowanym,  wśród istniejącej zabudowy, czy też na terenie odosobnionym nie może odbywać się w sposób dowolny. O czym trzeba pamiętać, podejmując się wyburzenia budynków?

Czytaj dalej

Co trzeba wiedzieć przed rozbiórką domu?

Czasami zdarza się tak, że budynek nie może być użytkowany z uwagi na to, że stwarza zagrożenie dla ludzi. Mowa tutaj na przykład o domach, które przez wiele lat stały nieużywane, a niektóre elementy ich konstrukcji uległy zniszczeniu. Przed rozpoczęciem poszukiwań firmy, która zajmie się rozbiórką czy wynajmem kontenerów na gruz, warto jednak dowiedzieć się, jak kwestia rozbiórki powinna wyglądać z formalnego punktu widzenia. Co trzeba załatwić i gdzie zgłosić się po pomoc, aby bezpiecznie rozebrać dom?

Czytaj dalej

Jak w świetle prawa wygląda transport maszyn budowlanych?

Zaawansowane technologicznie maszyny budowlane sprawiają, że zadania, które kiedyś były czasochłonne i trudne do przeprowadzenia, dzisiaj mogą być wykonane bez większych przeszkód.

Czytaj dalej

Kontakt

P.W. "Stachyra" Stanisław Stachyra
ul. Metalurgiczna 13k, 20-234 Lublin

lp/aryhcatswp//oruib

Tel. kom.: 605 133 133
Kontenery: 665 991 515

NIP: 717-11-84-631
Regon: 430962246