Jak przetransportować konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe wykorzystywane jest w budownictwie przemysłowym do budowy hal produkcyjnych, magazynów, ale nie tylko. Trwałość i poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają szkielety z metalu, sprawiają, że to coraz chętniej wybierany materiał budowlany do stawiania różnego rodzaju powierzchni handlowych, ale również dużych budynków dla przemysłu. Jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie przewozu elementów ze stali?

Czytaj dalej

Jakie należy zachować standardy bezpieczeństwa podczas wyburzania budynków?

Wyburzanie budynków bez względu na to czy prowadzone jest na terenie zurbanizowanym,  wśród istniejącej zabudowy, czy też na terenie odosobnionym nie może odbywać się w sposób dowolny. O czym trzeba pamiętać, podejmując się wyburzenia budynków?

Czytaj dalej

Co trzeba wiedzieć przed rozbiórką domu?

Czasami zdarza się tak, że budynek nie może być użytkowany z uwagi na to, że stwarza zagrożenie dla ludzi. Mowa tutaj na przykład o domach, które przez wiele lat stały nieużywane, a niektóre elementy ich konstrukcji uległy zniszczeniu. Przed rozpoczęciem poszukiwań firmy, która zajmie się rozbiórką czy wynajmem kontenerów na gruz, warto jednak dowiedzieć się, jak kwestia rozbiórki powinna wyglądać z formalnego punktu widzenia. Co trzeba załatwić i gdzie zgłosić się po pomoc, aby bezpiecznie rozebrać dom?

Czytaj dalej

Jak w świetle prawa wygląda transport maszyn budowlanych?

Zaawansowane technologicznie maszyny budowlane sprawiają, że zadania, które kiedyś były czasochłonne i trudne do przeprowadzenia, dzisiaj mogą być wykonane bez większych przeszkód.

Czytaj dalej

Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

Realizacja żadnej inwestycji budowlanej nie może obyć się bez korzystania z kontenerów na gruz. Ich dobór nigdy nie może być jednak przypadkowy. Od czego w praktyce zależy?

Czytaj dalej

Kiedy niezbędna jest niwelacja terenu i jak ją wykonać?

Niwelacja terenu to jedna z najważniejszych czynności mających na celu odpowiednie przygotowanie powierzchni do realizacji późniejszych prac budowlanych. Polega — najogólniej rzecz ujmując — na wyrównaniu (profilowaniu) i ukształtowaniu terenu w celu zapewniania obiektowi prawidłowej stabilności, bez względu na to, czy w przyszłości ma powstać budynek mieszkalny, czy parking. Z tego wpisu dowiesz się, kiedy konieczne jest wykonanie niwelacji terenu i jak przebiega ten proces.

Czytaj dalej

Kontakt

P.W. "Stachyra" Stanisław Stachyra
ul. Metalurgiczna 13k, 20-234 Lublin

lp/aryhcatswp//oruib

Tel. kom.: 605 133 133
Kontenery: 665 991 515

NIP: 717-11-84-631
Regon: 430962246