Back to top

Niwelacja terenu

Niwelacja terenu to jedna ze świadczonych przez nas usług. Jesteśmy ekspertami w zakresie wykopów i wyrównywania terenu, co pozwala nam wszystkie zadania wykonywać profesjonalnie, sprawnie i szybko. Wykonujemy również wykopy pod fundamenty, piwnice i kanalizację, a wszystkie te czynności możemy przeprowadzić na zarówno na terenie Lublina, jak i całego województwa lubelskiego. Dla usprawnienia naszych działań sprowadziliśmy równanie terenu do kilku podstawowych kroków. Pierwszym etapem jest ocena danego obszaru przez naszego specjalistę, wyposażonego w niwelator – narzędzie geodezyjne, umożliwiające pomiar różnicy wysokości pomiędzy punktami terenowymi. Po dokonaniu takich pomiarów przystępujemy do oceny ukształtowania wysokościowego terenu, planujemy przyszłe działania i rozpoczynamy równanie działki.

Profesjonalna niwelacja terenu – równanie działki, wykopy

Sam proces niwelacji terenu obejmuje wyrównanie powierzchni gruntu i odpowiedniego jej ukształtowania. Wykonujemy docelowe spadki podłużne i poprzeczne tak, żeby wszystkie warstwy podbudowy miały taką samą grubość w każdym miejscu powstającego placu. Niwelację terenu przeprowadzamy poprzez usuwanie nadmiaru gruntu lub uzupełnianie jego ubytków według rzędnych wysokościowych wytyczonych we wcześniejszym etapie.

Dobór narzędzi jest warunkowany zakresem robót. Gdy mamy do czynienia z niewielką powierzchnią, wystarczy jedynie poziomica oraz łata. Natomiast, gdy zajmujemy się pokaźnym placem, używamy niwelatora i maszyn drogowych (jak koparka czy spychacz). Niwelacja terenu spełnia niebagatelną rolę w formowaniu kształtu przyszłej nawierzchni, jej trwałości, a także odwodnienia, dlatego tak istotna jest staranność wykonania. Prace z tym związane kończymy zagęszczeniem gruntu płytami wibracyjnymi lub w zależności od potrzeb, walcami drogowymi. Dysponujemy własnym sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem do jego obsługi. Oferujemy również transport maszyn budowlanych.

Wbijanie larsenów

Zakres prac ziemnych w naszej ofercie obejmuje także wbijanie larsenów, mających za zadanie między innymi zabezpieczyć wykopy. Stosujemy larseny (grodzice) plastikowe oraz stalowe w zależności od rodzaju inwestycji. Wbijanie larsenów wibromłotem daje niezawodne i trwałe efekty, dlatego ta technika jest tak często wykorzystywane podczas rozmaitych prac budowlanych i drogowych. Nasi pracownicy to doświadczeni operatorzy sprzętu ciężkiego, którzy dbają o precyzję nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Często podczas prac niwelacyjnych konieczne jest tymczasowe wbijanie larsenów, co zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkiego rodzaju wykopów. Chętnie podejmujemy się skomplikowanych zleceń - zawsze doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania.

Niwelacja terenu – zakres

Nasza oferta obejmuje:

  • niwelacje terenu,
  • wykonywanie wykopów pod fundamenty, piwnice, kanalizacje,
  • zabezpieczanie wykopów,
  • wbijanie larsenów,
  • wykonywanie scianek szczelnych, berlińskich,
  • wyrównywanie i kształtowanie gruntu,
  • zagęszczanie podłoża,
  • wykonywanie podbudów,
  • prace z wykorzystaniem maszyn budowlanych.

Skontaktuj się z nami!

tel. 605 133 133