Prowadzenie prac budowlanych oznacza powstanie pewnej ilości odpadów. Pozbycie się ich wymaga skorzystania z usług przedsiębiorstwa oferującego wywóz gruzu. W Lublinie taką możliwość zapewnia firma P.W. Stachyra. Prosząc o podstawienie pojemnika, trzeba jednak określić, jaki jego rodzaj będzie potrzebny. Przekonajmy się, dlaczego jest to tak istotne i sprawdźmy, jakie są opcje w tym zakresie.

Czym charakteryzują się odpady budowlane?

Odpady budowlane to bardzo zróżnicowana grupa materiałów, która obejmuje przede wszystkim powstający podczas robót rozbiórkowo-wyburzeniowych oraz remontowych gruz betonowy lub ceglany, a także skuwane tynki, resztki posadzek i rozmaitych elementów konstrukcyjnych od płyt stropowych po nadproża. Cechą łączącą pozostałości zaliczane do tej kategorii będzie nie tylko ich masa, ale także duża zajmowana przez nie przestrzeń. Ze względu na to, że wśród odpadów znajdują się fragmenty o rozmaitych kształtach i rozmiarach, zwykle do ich zebrania potrzebna będzie większa ilość miejsca, niż wynikałoby to wyłączenie z ich gęstości i masy. Kontenery na odpady zamawia się więc według oferowanej przez nie pojemności. Kluczowe znaczenie będzie miało więc określenie, jak dużo odpadów trzeba zagospodarować.

Z jakich kontenerów na odpady budowlane można skorzystać?

Rodzaj kontenerów, jakie mogą być podstawione przez firmę specjalizującą się w ich odbiorze, zależy od posiadanego przez nią parku maszynowego. Najczęściej są to pojemniki obsługiwane przez hakowce o pojemności od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów sześciennych. W przypadku mniejszych ilości odpadów korzysta się niekiedy także z pojemników typu mulda, a w niektórych sytuacjach również z wykonanych z tworzywa sztucznego big bagów mieszczących zwykle około metra sześciennego.

Wróć

Kontakt

P.W. "Stachyra" Stanisław Stachyra
ul. Metalurgiczna 13k, 20-234 Lublin

lp/aryhcatswp//oruib

Tel. kom.: 605 133 133
Kontenery: 665 991 515

NIP: 717-11-84-631
Regon: 430962246