Jak przetransportować konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe wykorzystywane jest w budownictwie przemysłowym do budowy hal produkcyjnych, magazynów, ale nie tylko. Trwałość i poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają szkielety z metalu, sprawiają, że to coraz chętniej wybierany materiał budowlany do stawiania różnego rodzaju powierzchni handlowych, ale również dużych budynków dla przemysłu. Jak zapewnić bezpieczeństwo w trakcie przewozu elementów ze stali?

Czym jest transport wielkogabarytowy?

W przypadku budowli ze stali przewożeniu nie tylko podlegają różnego rodzaju materiały budowlane, o zróżnicowanej wytrzymałości, co dodatkowo utrudnia logistyczne skoordynowanie transportu. Ogólnie jednak transport ponadgabarytowy dotyczy pojazdów, które wraz z towarem przewyższają 16.5 m całkowitej długości, 2,5 m szerokości, 4 m wysokości oraz 42 tony ciężaru całkowitego, do którego wlicza się również m.in. wagę kierowcy, czy też paliwa. Cechą szczególną tego rodzaju transportu jest przekraczanie wszelkich dopuszczalnych norm jeśli chodzi o wymiary i wagę. Poza maszynami budowlanymi i urządzeniami przemysłowymi zalicza się do nich elementy konstrukcyjne ze stali.

Transport specjalistyczny konstrukcji stalowych — bezpieczeństwo konstrukcji

Konstrukcje stalowe ze względu na tonaż nie mogą być przewożone zwykłymi pojazdami. Chcąc dokonać bezpiecznego transferu stali, trzeba nierzadko już na etapie projektu określić rozmiary modułów, jakie będą przewożone. Problemem staje się nie tylko sam załadunek, droga, rozładunek i montaż, ale przede wszystkim dopilnowanie bezpieczeństwa każdego najmniejszego elementu. Na czas podróży inaczej zabezpiecza się elementy podatne na korozję, a inaczej konstrukcje ocynkowane. Tylko doświadczeni przewoźnicy mają wiedzę na temat zaplanowania trasy przewozu, zorganizowania w razie potrzeby niezbędnych pozwoleń, na przewóz nocą, przy asyście policji oraz pilotażem. Stal wymaga dopełnienia takich samych zezwoleń i podjęcia wszelkich czynności organizacyjnych co ładunki ponadgabarytowe.

Wróć do bloga

Jeśli zależy Ci na

Wieloletnim doświadczeniu
Solidnym wykonaniu
Szerokiej ofercie
test
Wykwalifikowanym zespole
Profesjonalnym podejściu
Terminowości

Skontaktuj się z nami!

tel. 605 133 133