Fundamentowanie budów. Wbijanie ścianek szczelnych

Fundamentowanie jest niezbędnym i koniecznym procesem w przypadku wznoszenia jakiejkolwiek budowli. Pozwala na uzyskanie fundamentu, który jest spójną częścią całej konstrukcji budowlanej, znajdującej się bezpośrednio na gruncie. Zapewnia jej stabilność oraz przyszłą prewencję zawalenia się budynku. Znajduje się nieco niżej niż cały teren i pozwala na zbudowanie obiektu budowlanego.

W procesie fundamentowanie istotną rolę odgrywają ścianki szczelne. Wykorzystywane są wówczas, gdy wznoszona budowla jest bardzo dużych rozmiarów oraz wymaga głębokiego umieszczenia w podłożu. Jest ona formą tymczasowej lub stałej obudowy konstrukcji budowlanej, znajdującej się na silnie uwodnionym gruncie.

Jaką funkcję pełnią ściany szczelne?

Ścianki szczelne mają za zadanie podtrzymać ściany wykopów lub nagłych uskoków podłoża, a ponadto całkowicie zapobiegają lub służą zmniejszeniu napływania wody do budowanego wykopu. Jest to bardzo ważne, ponieważ plac budowy niejednokrotnie jest narażony na rozmywanie dna oraz skrócenie drogi filtracji wody. Taka obudowa służy zwiększeniu szczelności gruntu w budowlach, których rodzaj sprzyja podnoszeniu się poziomu wody. Ścianki szczelne mogą być ustabilizowane w gruncie, dzięki ich głębokiemu umieszczeniu w dnie wykopu lub być podparte kotwami lub rozporami. Sprawdzą się bardzo dobrze w takich budowlach jak piwnice i podziemne parkingi.

Kontenery – niezbędnik podczas fundamentowania

Fundamentowanie, jak każda praca budowlana, sprzyja nagromadzaniu się odpadów budowlanych, które następnie trzeba wywieźć. Bardzo dobrym rozwiązaniem są kontenery budowlane, które można wynająć na czas przeprowadzania prac budowlanych.

Nasza firma oferuje możliwość wynajęcia kontenerów budowlanych o różnej pojemności, które spełnią wszystkie wymogi i potrzeby. Puste kontenery transportowane są pod wskazane miejsce, a następnie odbierane wówczas, gdy są załadowane. Dodatkowo zajmujemy się utylizacją, która jest niezbędna w trosce o środowisko.

Wróć do bloga

Jeśli zależy Ci na

Wieloletnim doświadczeniu
Solidnym wykonaniu
Szerokiej ofercie
test
Wykwalifikowanym zespole
Profesjonalnym podejściu
Terminowości

Skontaktuj się z nami!

tel. 605 133 133